
Пригоди на природі можуть деяких відлякати. Для цього необхідне певне спорядження, більшість якого оповита всілякими рекламними термінами і абревіатурами, у яких новачкові може бути складно розібратися. Насправді похід — це просто! Звичайно, спочатку потрібно запастися безліччю речей, але, правду кажучи, вам не потрібно так багато речей, як ви могли б подумати. У своєму прагненні допомогти більшій кількості людей вийти на природу і насолодитися гострими відчуттями (і розслабленням) кемпінгу ми склали цей простий посібник із необхідного спорядження для кемпінгу для новачків.
Примітка: у цій статті ми припустимо, що ви збираєтеся вирушити в похід на машині, тобто ви запакуєте всі свої речі в машину, поїдете на місце для кемпінгу і розіб’єте табір поруч із машиною. (Для кемпінгу далеко від цивілізації потрібен зовсім інший набір спорядження, тому про це в інший день.)
Чи готові вирушити на природу, але не знаєте, яке спорядження вам потрібно? У цьому простому списку є все, що вам потрібне, і нічого зайвого.
Притулок
Намет або інше укриття мають стати одним із перших вкладень у ваше спорядження для кемпінгу.
Ваше укриття, мабуть, найважливіший предмет, який ви можете взяти із собою у похід. У більшості випадків укриттям для кемпінгу є намет, хоча є інші варіанти, такі як гамаки і навіси. Намет забезпечує захист від опадів, вітру та холоду. Залежно від того, в яку пору року ви плануєте розбити табір, ви можете обійтися двосезонним наметом (навесні та влітку) або трисезонним наметом (навесні, влітку та восени). Якщо ви плануєте зимовий кемпінг, розумно буде придбати чотирисезонний намет, який триматиме вас у теплі і буде краще захищений від снігу, мокрого снігу та граду.
Порада: не забудьте брезент або підкладку від намету, щоб покласти під намет. Це запобігає просоченню води через підлогу та шви намету. Розтяжки також корисні у разі вітряної погоди. І не забудьте взяти із собою кілочки для намету.
Система сну
Розкладачка або спальний мішок потрібні для комфорту та тепла.
Сон на землі не всім до душі, але з правильними інструментами він може бути напрочуд комфортним. Перш за все вам знадобиться спальний мішок, розрахований на погоду, в яку ви плануєте розбити табір. Спальні мішки класифікуються за градусами, наприклад, 0 градусів, -7 градусів та -16 градусів. Мішок, розрахований на 5-15 градусів, відмінно підходить для весняного та осіннього кемпінгу, тоді як мішок, розрахований на -7 градусів або нижче, ідеально підходить для зимового кемпінгу. Влітку вам, можливо, не знадобиться спальний мішок або ви можете спати з розстебнутим.
Крім спального мішка вам знадобиться спальний килимок або розкладачка. Розкладачки, як правило, зручніші, тому що вони піднесені над землею, але килимки легше і їх простіше упаковувати. Спальні килимки оцінюються за значеннями R, які вказують, наскільки тепло вам триматиме килимок. Що значення R, то краще він ізольований. Ви можете вибрати надувний килимок або пінний килимок в залежності від ваших уподобань. І не забудьте похідну подушку!
Система приготування їжі
Гриль або двоконфоркова газова плита відмінно підійдуть для кемпінгу.
Ви не хочете голодувати в таборі, тому обов’язково інвестуйте на похідну кухню. Як і все в кемпінгу, системи приготування їжі варіюються від найпростіших до ультрарозкішних. Ось що ми рекомендуємо для безперебійного, але не перевантаженого похідного приготування:
- Пропанова або бутана плита з двома пальниками (або гриль)
- 1 чайник з анодованого алюмінію
- 1 чавунна або вуглецева сталева сковорода
- Набір для приготування кави
- Лопатка та сервірувальна ложка з нержавіючої сталі
- Набір ложок-вилок
- Дерев’яна обробна дошка
- Складна раковина або ємність для миття посуду
- Біорозкладне похідне мило
Зберігання або фільтрація води
Якщо ви йдете в похід, де є колодязь або підключена вода з водопровідним краном, то немає необхідності брати з собою воду або фільтруючі пристрої. Якщо ви йдете у похід без прісноводного обладнання, ці предмети потрібні. Замість того, щоб брати з собою ящики з бутильованою водою, ми рекомендуємо купити багаторазову ємність для води об’ємом від 19 літрів з носиком. Це дешевше для вас, так як це одноразова покупка, і ви можете наповнити її вдома перед тим, як вирушити в дорогу. Це також краще для навколишнього середовища, оскільки ви не використовуватимете так багато одноразового пластику (і вам доведеться викидати менше сміття після кемпінгу). Якщо вам потрібно буде фільтрувати воду з природних джерел, купіть набір LifeStraw, Sawyer, Platypus, Katadyn або Grayl.
Похідний стілець
Похідний стілець – незамінний аксесуар для комфортного відпочинку на природі. Він дозволяє уникнути незручностей, пов’язаних із сидінням на сирій землі, камінні або жорстких поверхнях. Компактні складні моделі легко поміщаються в рюкзак і швидко розкладаються, забезпечуючи зручне місце для відпочинку біля багаття, на пляжі або під час риболовлі.
Незважаючи на те, що в багатьох кемпінгах є столи для пікніка, зручний похідний стілець піднімає враження від кемпінгу на новий рівень. Він не повинен бути чимось зайвим: одна з наших головних рекомендацій щодо спорядження для кемпінгу — простий складний вуличний стілець.
Холодильник
Необхідний для охолодження напоїв та запобігання псуванню їжі, хороший холодильник – це обов’язкова річ для кемпінгу. Сучасні моделі з гарною термоізоляцією можуть утримувати низьку температуру протягом кількох днів, а деякі оснащені функцією підзарядки від автомобіля чи сонячних панелей. Компактні переносні холодильники легко транспортувати, і вони стануть незамінними супутниками у будь-якій подорожі, забезпечуючи комфортне харчування навіть далеко від цивілізації.
Найкраще підходять ротоформовані холодильники, хоча якщо ви збираєтеся в похід всього на пару ночей, ви можете обійтися і менш дорогими моделями.
Освітлення
Ми рекомендуємо брати з собою у походи різноманітні ліхтарі, щоб було легше пересуватися увечері та вночі.
Зазвичай має бути:
- Налобні ліхтарі для певних завдань, таких як приготування їжі у темряві
- Ліхтарі або гірлянди для загального освітлення навколо кемпінгу
- Ліхтарики для додаткового освітлення за необхідності
Відповідне взуття та одяг
Обов’язково візьміть із собою гарне взуття, яке збереже ваші ноги в теплі та сухості.
Це, ймовірно, само собою зрозуміло, але обов’язково одягніть і візьміть з собою одяг та взуття, які підходять для погоди та занять, з якими вам доведеться зіткнутися. Хороше похідне взуття та дощовик майже завжди обов’язкові.
Дощовик відміну від звичайної парасольки, захищає не тільки від дощу, а й від вітру, зберігаючи свободу рухів та комфорт. Компактні та легкі моделі легко поміщаються в рюкзак та практично не займають місця, що робить їх незамінними у походах, на фестивалях та під час активного відпочинку на природі. Сучасні дощовики із міцних водонепроникних матеріалів швидко сохнуть та забезпечують надійний захист, дозволяючи насолоджуватися пригодами навіть у негоду.
Комплект для сміття та відходів
Якщо ви новачок в кемпінгу, то, швидше за все, ви будете в місці, де є туалети та сміттєві баки. Якщо так, чудово! Але якщо з якоїсь причини ви розбили табір у місцях, де немає таких послуг, дуже важливо придумати спосіб утилізації сміття та відходів – так, ваших відходів.
Зі сміттям все просто: упаковуйте його, упаковуйте. Візьміть з собою мішки для сміття і знайдіть спосіб зберігати і переносити сміття. Можна використовувати Kelty Trash Pak, в який міститься сміття за кілька днів або цілий тиждень.
У вас є кілька варіантів для твердих людських відходів та туалетного паперу. Найекологічніший варіант – упакувати їх. Звичайно, це не дуже привабливо, але такі речі як пакети WAG полегшують завдання. Ми рекомендуємо цей варіант, якщо ви розбили табір у місці з інтенсивним трафіком і без туалетів, тому що зрештою там не буде місця для копання нових ям, і навколишнє середовище буквально наповниться людськими відходами.
Це підводить нас до наступного варіанту: котячі ями. У місцях із низьким використанням прийнятно вирити яму для своїх відходів. Якщо ви оберете цей варіант, ви повинні викопати яму на відстані не менше 500 метрів від будь-якої водойми (або будь-якої сухої місцевості, де вода, очевидно, тече під час штормів). У деяких диких районах вам може бути дозволено закопувати свої фекалії, але ви повинні запакувати туалетний папір. Завжди дотримуйтесь правил місцевості, в якій ви відпочиваєте.
Зрештою, для кемпінгу на машині варіантом є переносний туалет. Популярним варіантом є Luggable Loo. Інший варіант, переносний туалет CleanWaste + Waste Kit, використовує щось схоже на мішок WAG, який ви можете викинути на сміття.
Аптечка першої допомоги
Аптечка першої допомоги – це незмінна необхідність для кемпінгу.
Ніколи не вирушайте у похід без аптечки першої допомоги. Хоча ви, швидше за все, будете в безпеці, завжди є можливість зіткнутися з подряпинами, опіками, пухирями, укусами комах, змій, павуків або іншими травмами, що потребують догляду. Аптечки першої допомоги варіюються від базових наборів із пластирями, знеболюючими та засобами для лікування пухирів до розширених систем з пристроями для видалення зміїної отрути, джгутами та іншими передовими медичними інструментами. Як мінімум, ми рекомендуємо тримати у вашій аптечці такі предмети:
- Пластирі різних розмірів
- Пластирі Moleskin
- Різні види знеболювальних (ацетамінофен, ібупрофен, аспірин тощо)
- Різні види ліків від алергії (антигістамінні, протинабрякові)
- Мазі місцевого застосування (протиозудні, протигрибкові, антибіотики)
- Рулон марлі або марлеві пластирі різних розмірів
- Стерильні неадгезивні пластирі
- Спиртові серветки для обробки ран
- Рулон тканинної стрічки для ран
- Рулон нетканевої стрічки для ран
- Нелатексні рукавички
- Пінцет
- Термометр (без ртуті, без скла)
Ви також можете мати такі предмети першої допомоги для більш серйозних травм та станів. Ці предмети вам не знадобляться для кемпінгу, але їх варто розглянути, якщо ви плануєте займатися неорганізованими видами діяльності, такими як піші походи, катання на гірському велосипеді або веслування на бурхливій воді (якщо у вас є гід, у нього повинні бути предмети першої необхідності).
- Набір для вилучення отрути
- QuikClot – гемостатична марля, що допомагає швидко зупинити кровотечу за допомогою каоліну – мінералу, що прискорює природний процес згортання крові в організмі.
- Марля для перев’язування ран
- Джгут
- Ножиці для розрізання ран
- Пов’язка для екстреної допомоги при травмах
- Шини
- Гель для опіків
- Пов’язки при опіках
- Трикутні пов’язки
- Подушечки для обробки йодом
Предмети для екстреної допомоги
Для заряджання пристроїв добре мати портативний літієвий генератор, який може заряджатися від розеток постійного струму або сонячних батарей.
Крім аптечки першої допомоги ми рекомендуємо тримати в машині сумку для екстреної допомоги під час кемпінгу. Це може бути зайвим, але ці предмети корисно мати і в поході, і в інших випадках. Ось що ми радимо для екстреної сумки:
- Біві-ковдра/аварійний бівуак
- Таблетки для очищення води, коли фільтри не працюють (наприклад, якщо у воді занадто багато осаду)
- Додаткові батареї для підтримки заряду електроніки
- Портативний акумулятор або літієвий генератор для заряджання пристроїв
- Пристрій супутникового зв’язку на випадок, якщо телефони не працюють, навігатор, наприклад Garmin inReach Mini 2
- Радіостанції на батарейках або з ручним приводом
- Сушені продукти
Інші корисні предмети:
- Заготовлені дрова або інструмент для самостійного заготівлі дров
- Запальничка
- Трут і розпалювання
- Засіб від комах
- Сонцезахисний крем
- Багатофункціональний інструмент
- Лопата
- Паперова карта місцевості та компас, особливо якщо ви йдете в похід
- Бінокль
- Фотоапарат
- Книги, карти, настільні ігри
Підсумок
Якими є 10 предметів першої необхідності під час кемпінгу?
Проводячи час на свіжому повітрі необхідно завжди мати при собі такі предмети першої необхідності: навігація (карта, компас, GPS); захист від сонця (сонцезахисний крем, сорочка та штани від сонця, капелюх, сонцезахисні окуляри); утеплювач (шапка, рукавички, куртка, шкарпетки); освітлення (налобний ліхтар, кишеньковий ліхтарик); засоби першої допомоги; засоби для розпалювання вогню; набір для ремонту та інструменти; харчування; приладдя для очищення води; укриття.
Яке правило №1 кемпінгу?
Правило №1 кемпінгу – не залишати слідів (LNT). Це означає правильне поводження з усім вашим сміттям, відходами домашніх тварин та, за потреби, людськими відходами. Іншими словами, залишайте місце для кемпінгу таким самим – або краще – ніж ви його знайшли.
Яке спорядження для кемпінгу потрібне?
Укриття, система сну, система приготування їжі, аптечка першої допомоги, освітлення, предмети першої необхідності, вода/фільтрація води та спосіб пакування відходів, необхідні для всіх типів кемпінгу.
Як придбати товари для кемпінгу в США?
Замовити будь-який товар зі США чи Європи можна 2 способами:
- Самостійно використовуючи адреси наших складів USAinUA у США.
- За допомогою наших менеджерів USAinUA, які зроблять покупку за Вас та доставлять до Вашої оселі:
- Передайте нам USAinUA посилання на товар, доставку якого, бажаєте порахувати.
- Вкажіть свої контакти для зв’язку, куди ми можемо надіслати Вам розрахунок.
- Оплатіть товар через особистий кабінет, який ми вже створили для Вас.
- Вкажіть свої реквізити для доставки по Україні.
З повагою, команда USAinUA